Ocieplenia-pianą.pl —

Pianka poliuretanowa - nowe budynki a wieloletnie konstrukcje

+48 570 64 64 64
Strona Główna / Dla architektów / Pianka poliuretanowa - nowe budynki a wieloletnie konstrukcje

08 Luty 2017

Pianka poliuretanowa - nowe budynki a wieloletnie konstrukcje

Pianka poliuretanowa - nowe budynki a wieloletnie konstrukcje

Piankę poliuretanową możemy zastosować zarówno w nowym budynku jak i wieloletniej konstrukcji.


Pianka poliuretanowa to materiał wysoce kompatybilny mający zastosowanie zarówno w starych domach jak i innowacyjnych konstrukcjach.  Podczas tworzenia budynku od podstaw piankę natryskową aplikujemy na etapie adekwatnym do tradycyjnych materiałów, tj. po etapie usuwania elementów dodatkowych poprzedzając etap montażu podwieszanych sufitów gipsowo-kartonowych. 

Izolację tą metodą można zastosować także w już istniejącym budynku. Specjalnie w takim celu istnieje kilka rodzajów pianek głównie jeśli chodzi o aplikację. Można wyróżnić piankę natryskową bądź też wstrzykiwaną do pustek. Zaletami kilku sposobów montażu jest eliminacja problemów związanych z niestandardowymi powierzchniami, newralgicznymi do pokrycia miejscami, zachyłkami , sąsiedztwem powierzchni z dodatkowymi elementami dachu. Już cienka warstwa materiału gwarantuje uzyskanie oczekiwanego efektu dlatego też aplikacja postępuje w sposób sprawy niezależnie od pokrywanej powierzchni. Piankę można zastosować w zasadzie na każdy rodzaj powierzchni: styropian, , blachę, stal, papę, płyty drewnopochodne.

Należy zwrócić uwagę na to, że pianka natryskiwana rośnie w jednakowy sposób we wszystkich kierunkach nawet na skomplikowanej powierzchni . Podłoże izolowane pianką np. drewno jest dodatkowo chronione - nie butwieje i nie gnije. Ma zastosowanie w nowym jak i starym budownictwie także dzięki możliwości osiągnięcia w łatwy sposób bezszwowych fundamentów, a dzięki szybkości aplikacji ma zastosowanie w przypadku wykopów podsiąkających wodą. Natrysk piany można wykonać również na ściany zewnętrzne już istniejącego budynku - dzięki dobrym parametrom dyfuzyjnym zapobiega przed wykraplaniem się wody po wewnętrznej stronie ściany budynku. Jest niezwykle uniwersalna i może służyć również jako wzmocnienie konstrukcji i wytrzymałości dzięki czemu budynek jest bardziej odporny na działanie środowiska zewnętrznego np. gwałtowne burze. Jest neutralna i pomaga w odświeżeniu starej konstrukcji – daje estetyczny efekt końcowy w krótkim czasie. Jeśli planujemy stworzenie budynku energooszczędnego będzie idealnym rozwiązaniem nawet dla wybrednego klienta.
Masz pytania? Zadzwoń do nas!