Ocieplenia-pianą.pl —

Hydronylon – innowacyjna technologia

+48 570 64 64 64
Strona Główna / Dla architektów / Hydronylon – innowacyjna technologia

08 Luty 2017

Hydronylon – innowacyjna technologia

Hydronylon – innowacyjna technologia

Hydronylon – innowacyjna technologia


Największą zaletą zastosowania powłoki hydronylonowej HN bez wątpienia jest jej trwałość i zabezpieczenie przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Na podstawie wielu skutecznie wykonanych prac  zaobserwowano wysoką efektywność materiału co przekłada się na zadowolenie szerokiego grona klientów.


HYDRONYLON zapewnia dokładne uszczelnienie pokryć dachowych, a przy tym wykazuje bardzo dużą estetykę i  oszczędność czasu. Nie bez znaczenia są również jego właściwości ekologiczne i sprzyjające środowisku. Warto zwrócić uwagę na wszechstronność tego rodzaju materiału, który gwarantuje izolację przed wilgocią zarówno pianki poliuretanowej, drewna, papy jak również metalu. Dodatkowo HYDRONYLON HN ma właściwości odstraszające ptactwo, tym samym niweluje ewentualne straty związane z tego typu uszkodzeniami podobnych powłok. Wśród kilku typów hydronylonu można wyróżnić właściwą warstwę HYDRONYLONU HN, jednoskładnikowy podkład pod docelową powłokę: HYDRONYLON HP który ma zastosowanie na pokrycia z powszechnie stosowanych materiałów typu papy, pianki, beton oraz tynk, jak również najnowsze zastosowanie: specjalistyczny typ HYDRONYLONU HMS przeznaczony na pokrycia metalowe kratowe, szkieletowe oraz pełnościenne. Jest to bez-spoinowa, elastyczna powłoka dodatkowo odporna na działanie promieni UV.

Warstwę podkładową uzupełnia właściwy wodoszczelny polimer hydronylowy. Materiał dostępny jest w kilku kolorach,. Specjalnie przeznaczony do pokryć warstw metalowych wykazuję szczególną elastyczność i odporność na wszelkiego typu odkształcenia oraz naprężenia. W przypadku pokryć dachowych wykonanych z papy bądź betonu podczas nakładania HYDRONYLONU HP między pierwszą a drugą warstwą należy umieścić siatkę techniczną lub wzmacniającą matę. Montaż materiału prowadzony jest w formie natrysku, jednak w newralgicznych miejscach np. styku różnych materiałów stawiamy na dokładne ręczne wykończenie. Przed aplikacją cała powierzchnia zostaje skrupulatnie oczyszczona sposobem adekwatnym do materiały z którego jest wykonana. W tym celu dysponujemy szeroką gamą maszyn i sprzętów niezbędnych do osiągnięcia zadowalającego efektu. 


HYDRONYLON HN ma szczególne zastosowanie już w istniejących budynkach, ponieważ niweluje konieczność ich renowacji i kosztownych napraw. Ponadto HYDRONYLON HN można zastosować zarówno na całej powierzchni dachu jak również tylko na wybranym elemencie np. kominie. Płynna membrana dachowa charakteryzuje się bezproblemową aplikacją, bez konieczności zrywania i utylizacji istniejących zużytych pokryć dachowych. Istotna jest również jej długoletnia trwałość i skuteczność. Bez wątpienia jest obecnie najskuteczniejszym materiałem jaki istnieje na rynku do Państwa dyspozycji.
Masz pytania? Zadzwoń do nas!